Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Złote Globy: Netflix otrzymał 34 nominacje, "Boże Ciało" pominięte

Uroczysta gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów, odbędzie się 5 stycznia w Los Angeles

"Historia małżeńska" Noaha Baumbacha została faworytem 77. Złotych Globów; otrzymała sześć nominacji m.in. dla najlepszego dramatu, aktora i aktorki w dramacie. Łącznie filmy i seriale wyprodukowane przez Netflix uzyskały 34 nominacje. W kategorii najlepszy film zagraniczny nominacji nie zdobył polski film „Boże Ciało” Jana Komasy.

Finalistów 77. edycji Złotych Globów ogłoszono w poniedziałek w Los Angeles. Nazwiska nominowanych odczytali aktorzy - Tim Allen, Dakota Fanning i Susan Kelechi Watson.

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

Faworytem w wyścigu po statuetki została "Historia małżeńska" Noaha Baumbacha. To łącząca elementy dramatu i komedii opowieść o Nicole (w tej roli Scarlett Johansson) i Charliem (Adam Driver) - pogrążonym w kryzysie małżeństwie, które rozpoczyna sądową batalię o prawa do opieki nad synem. Film ma szansę na nagrody w sześciu kategoriach.

Nominacje w pięciu kategoriach otrzymały "Irlandczyk" Martina Scorsese i "Pewnego razu... w Hollywood" Quentina Tarantino. Cztery nominacje uzyskał "Joker" Todda Phillipsa. Na tyle samo statuetek szanse ma film "Dwóch papieży" Fernando Meirellesa.

W kategoriach serialowych i telewizyjnych najwięcej nominacji - po cztery - otrzymały: "Czarnobyl", "The Crown"  oraz "Niewiarygodne". Zaraz za nimi uplasowały się seriale "Barry", "Wielkie kłamstewka", "Współczesna dziewczyna", "Fosse/Verdon", "The Kominsky Method", "The Morning Show" oraz "Sukcesja", które otrzymały po trzy nominacje.

W kategoriach dla produkcji telewizyjnych Netflix otrzymał 17 nominacji i łącznie z kategoriami filmowymi ma ich 34. Tytuły HBO mają 15 nominacji, Hulu - 5, Amazon Prime Video - 5, FX Networks - 4, Apple TV+ i Showtime po 3.

Złote Globy to jedno z najważniejszych wyróżnień w świecie filmu i telewizji. Statuetki przyznawane przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w 2020 r. zostaną wręczone po raz 77. Uroczysta gala, podczas której poznamy tegorocznych laureatów, odbędzie się 5 stycznia w Los Angeles.

(PAP, PAZ, 09.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.