Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Wojciech Woźniak, wieloletni dziennikarz bydgoskich gazet

Wojciech Woźniak był dziennikarzem m.in. "Dziennika Wieczornego", "Gazety Pomorskiej" i "Expressu Bydgoskiego" (screen: Pomorska.pl)

W sobotę 7 grudnia w wieku 67 lat zmarł Wojciech Woźniak, były dziennikarz m.in. „Dziennika Wieczornego”. Był także rzecznikiem prasowym Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Wojciech Woźniak urodził się 25 lutego 1952 roku w Bydgoszczy. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W czasie studiów współredagował jednodniówkę uczelnianą „Meritum”, pisywał także teksty do „Dziennika Wieczornego”. W sierpniu 1976 roku został redaktorem tego pisma. Związany był z działem miejskim, którym kierował od początku 1985 roku. Pisał informacje i artykuły publicystyczne o gospodarce komunalnej, oświacie i nauczaniu oraz tematyce lotniczej.

W latach 90. rozpoczął pracę w „Gazecie Pomorskiej”. Kierował w niej przez kilka lat działem miejskim. Był także związany z „Expressem Bydgoskim". Pod koniec lat 90. został rzecznikiem prezydenta Bydgoszczy, a później urzędnikiem ratusza. 

(MAC, 09.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.