Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sztab Trumpa odmawia akredytacji dziennikarzom agencji Bloomberga

Donald Trump nie chce dziennikarzy Bloomberg News na swoich wiecach (fot. Flickr, CC BY-SA 2.0)

Sztab wyborczy prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa poinformował, że nie będzie już wydawał akredytacji prasowych dziennikarzom agencji informacyjnej Bloomberg News, należącej do Michaela Bloomberga, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Michael Bloomberg, były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop, zapowiedział niedawno, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 roku, by "pokonać Donalda Trumpa i odbudować Amerykę". Redakcja Bloomberg News poinformowała natychmiast, że w związku z tym nie będzie relacjonować kampanii wyborczej swego założyciela i szefa, ale też nie będzie pisać krytycznie o innych kandydatach ubiegających się o mandat Demokratów w nadchodzących wyborach.

Szef sztabu Trumpa ds. reelekcji Brad Parscale napisał w poniedziałkowym oświadczeniu: "Ponieważ serwis Bloomberg zadeklarował otwarcie, że jest tendencyjny, sztab Trumpa nie będzie więcej wydawać akredytacji na wiece i inne wydarzenia kampanii przedstawicielom Bloomberg News". (...) Będziemy oceniać w poszczególnych przypadkach, czy angażować się w rozmowy z wybranymi reporterami lub odpowiadać na pytania od Bloomberg News".

Michael Bloomberg według Associated Press może się okazać atrakcyjny dla wyborców, którzy szukają polityka będącego w stanie pokonać Trumpa. Były burmistrz Nowego Jorku zapowiedział, że na kampanię wyborczą wyda 150 mln dol. z własnej kieszeni, z czego ponad 100 mln dol. na reklamy internetowe atakujące Trumpa.

Bloomberg był początkowo Demokratą, potem przystąpił do Republikanów, a w ubiegłym roku wrócił do Partii Demokratycznej. Jego majątek wyceniany jest przez magazyn "Forbes" na ok. 50 mld dol.

(MAC, PAP, 04.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.