Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Skiba nie pomówił TVP w wypowiedzi po śmierci Pawła Adamowicza

Wyrok ws. Krzysztofa Skiby nie jest prawomocny (screen: YouTube/Pora Korpola)

Muzyk i satyryk Krzysztof Skiba poinformował, że Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów w poniedziałek umorzył postępowanie przeciwko niemu w sprawie o pomówienie TVP. 

Proces wytoczono Krzysztofowi Skibie za słowa wypowiedziane na antenie Polsat News, w relacji na żywo, w dniu śmierci Pawła Adamowicza. - Jako szkolny kolega wspominałem go i tam padło takie jedno zdanie: "TVP szczuła na prezydenta i oto mamy efekty" - tłumaczył w marcu "Presserwisowi", kiedy TVP wystąpiła na drogę sądową. Muzyk nawiązywał do serii nieprzychylnych materiałów na temat Adamowicza w programach informacyjnych TVP.

"Zdaniem sądu ta wypowiedź ma charakter opinii i nie wyczerpuje znamion przestępstwa z paragrafu 212" - poinformował Krzysztof Skiba. Wyrok nie jest prawomocny. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi od TVP, czy zamierza w tej sprawie podejmować dalsze kroki.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, 03.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.