Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO pyta Polskie Radio o rozwiązanie umowy z Łukaszem Warzechą

Łukasz Warzecha z Polskim Radiem 24 współpracował od końca 2015 roku (screen YouTube/Polskie Radio)

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wystąpił do dyrektor Polskiego Radia 24 Joanny Turek z pytaniem o wyjaśnienie przyczyn rozwiązania współpracy z Łukaszem Warzechą. "Decyzje w tym zakresie powinny być podejmowane wyłącznie w oparciu o przejrzyste zasady" - podkreślił.

Łukasz Warzecha, który jest publicystą "Tygodnika do Rzeczy", 12 listopada poinformował na Twitterze, że "Wróżenie z faktów" spada z anteny Polskiego Radia 24. "Nie podano mi żadnego uzasadnienia, muszą je sobie Państwo sami odgadnąć" – napisał. Rzeczniczka Polskiego Radia Ewelina Steczkowska nie odpowiedziała nam na pytanie o powody tej decyzji. O powrót do współpracy z dziennikarzem zaapelowało do radia Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

RPO spytał Turek, w jaki sposób prowadzona jest polityka kadrowa nadawcy. "Decyzje w tym zakresie powinny być podejmowane wyłącznie w oparciu o przejrzyste zasady, z poszanowaniem niezależności redakcyjnej dziennikarzy i redaktora naczelnego, konieczne jest również każdorazowo podanie uzasadnienia rozwiązania współpracy z danym dziennikarzem" - napisał rzecznik. Jak dodał, w mediach publicznych ważny jest "obowiązek prezentowania treści o pluralistycznym charakterze".

Audycji "Wróżenie z faktów" słuchać można było w niedziele po godz. 18. Do listopada zeszłego roku Łukasz Warzecha miał dwie audycje w Polskim Radiu 24 - prowadził jeszcze "Szukając dziury w całym", która spadła z anteny. Warzecha rozpoczął współpracę z Polskim Radiem 24 pod koniec 2015 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 03.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.