Dział: RADIO

Dodano: Listopad 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP oczekuje od Polskiego Radia przywrócenia Warzechy na antenę

CMWP oczekuje "wycofania się przez kierownictwo Polskiego Radia z tej pochopnej decyzji" (screen YouTube.com/Onet Rano)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy zaapelowało od Polskiego Radia przywrócenia współpracy z Łukaszem Warzechą, którego audycja spadła z anteny Polskiego Radia 24.

CMWP w wydanym apelu napisało, że "wyraża ogromne zaniepokojenie" z powodu zerwania współpracy przez Polskie Radio 24 z Łukaszem Warzechą. CMWP przypomina, że wcześniej z anteny rozgłośni spadła jego inna audycja ”Szukając dziury w całym".

"W rezultacie uniemożliwia mu to w praktyce wykonywanie zawodu dziennikarza w Polskim Radiu, co jest wyjątkowo dokuczliwą represją dla każdego publicysty, a co ważniejsze, eliminuje z debaty publicznej cenionego i doświadczonego dziennikarza. Sytuacja ta psuje debatę publiczną w Polsce i jest działaniem na szkodę mediów publicznych w Polsce" - napisało CMWP w oświadczeniu. Centrum oczekuje "wycofania się przez kierownictwo Polskiego Radia z tej pochopnej decyzji".

Łukasz Warzecha we wtorek poinformował na Twitterze, że "Wróżenie z faktów" spada z anteny Polskiego Radia 24. "Nie podano mi żadnego uzasadnienia, muszą je sobie Państwo sami odgadnąć" - napisał.

Publicysta rozpoczął współpracę z Polskim Radiem 24 pod koniec 2015 roku.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 13.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.