Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Politycy PiS napisali skargę do prezesa TVP ws. żartów w „W tyle wizji”

Politykom nie spodobały się żarty, które padły w programie wyemitowanym 26 listopada w TVP Info (screen: Twitter.com/d_trzepacz)

Europoseł Joachim Brudziński i poseł Paweł Szefernaker napisali skargę do prezesa TVP Jacka Kurskiego na prowadzących program „W tyle wizji”. Politycy PiS domagają się publicznych przeprosin za żarty o Pogoni Szczecin. Ich zdaniem, wypowiedzi dziennikarzy wywołały u widzów „skojarzenia nazwy klubu z ideologią LGBT”.

W wyemitowanym 26 listopada w TVP Info programie prowadzący Krzysztof Feusette i Stanisław Janecki rozmawiali na temat pomysłu pomalowania ronda w Szczecinie w tęczowe barwy. Janecki przypomniał, że liderem piłkarskiej ekstraklasy jest zespół ze Szczecina. Krzysztof Feussette powiedział: „Nawet myślałem o tym, żeby pójść krok dalej, to wtedy klub mógłby się nie nazywać Pogoń Szczecin, ale Pogoń homo”. Janecki zaproponował nazwę Tęcza Szczecin. „A Pogoń homo nie podoba ci się?” - dodał Feussette.

Paweł Szefernaker i Joachim Brudziński wystąpili z interwencją poselską do prezesa TVP. Domagają się od Jacka Kurskiego reakcji w tej sprawie. Zdaniem polityków, żarty prowadzących obraziły kibiców Pogoni. „Oceniamy to jako niesmaczny i nieśmieszny żart, który wielu kibiców i sympatyków Pogoni Szczecin ma prawo uznać za obraźliwy i krzywdzący oraz wymierzony w szczególnie ważną dla mieszkańców Szczecina wartość” - podkreśli w piśmie, którego treść udostępnili na Facebooku.

(PAZ, 29.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.