Dział: PRASA

Dodano: Listopad 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prokuratura zajmie się groźbami wobec dziennikarki "DGP"

Karolina Baca-Pogorzelska do końca listopada pracuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (screen YouTube/Tomasz Lis)

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie groźby, jaką przez telefon dostała Karolina Baca-Pogorzelska. Wcześniej odmówiono wszczęcia postępowania w sprawie pogróżek, które dziennikarka otrzymała w SMS-ach.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście 5 listopada wszczęła postępowanie w sprawie gróźb, jakie Baca-Pogorzelska dostała 3 lipca tego roku przez telefon. "Presja ma sens. Drugie zawiadomienie i drugie zeznania podziałały" - skomentowała decyzję prokuratury na Twitterze. - To był krótki komunikat, w stylu "to ostatnie ostrzeżenie, proszę dać sobie spokój" i tyle – mówi "Presserwisowi" dziennikarka. 

Niedawno Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia oddalił zażalenie Bacy-Pogorzelskiej na postanowienie prokuratury w sprawie innego zawiadomienia. Dotyczyło ono pogróżek wysłanych SMS-ami na jej służbowy numer. W jednym nadawca sugerował, by zostawiła temat, bo "tak będzie lepiej", w drugim było tylko słowo "odpuść". Sprawa została przekazana prokuraturze, ta jednak nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego i odmówiła wszczęcia postępowania.

Karolina Baca-Pogorzelska do końca listopada pracuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (Infor Biznes). Zajmuje się tematyką górniczą i energetyczną. W 2018 roku wspólnie z Michałem Potockim otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne za cykl o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 28.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.