Dział: PRASA

Dodano: Listopad 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd oddalił zażalenie Karoliny Bacy-Pogorzelskiej ws. pogróżek

Karolina Baca-Pogorzelska dostała SMS, by zostawiła temat, bo "tak będzie lepiej" (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia oddalił zażalenie dziennikarki Karoliny Bacy-Pogorzelskiej na postanowienie prokuratury, która nie zajęła się sprawą pogróżek wysyłanych jej w SMS-ach.

SMS-y przyszły na służbowy numer Karoliny Bacy-Pogorzelskiej 28 stycznia i 31 marca 2019 roku. W jednym nadawca sugerował, by zostawiła temat, bo "tak będzie lepiej", w drugim było tylko słowo "odpuść". Sprawa została przekazana prokuraturze, ta jednak nie dopatrzyła się znamion czynu zabronionego i odmówiła wszczęcia postępowania. Baca-Pogorzelska złożyła zażalenie na tę decyzję.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia 4 listopada odrzucił zażalenie. Zdaniem sądu z groźbami karalnymi mamy do czynienia wtedy, gdy wzbudzą one "uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione". W tym przypadku Baca-Pogorzelska zeznała, że nie potraktowała poważnie SMS-ów i nie obawiała się o swoje życie i zdrowie. Sędzia Marek Krzysztofiuk mówił, że sugestie w groźbach "nie miały skonkretyzowanego charakteru" i nie da się z nich odczytać, czy są np. zapowiedzią popełnienia przestępstwa.

- Nie pozostaje mi nic innego, jak przyjąć postanowienie sądu do wiadomości. Droga prawna jest zamknięta, na tę decyzję nie przysługuje już żadne zażalenie – komentuje Baca-Pogorzelska.

Karolina Baca-Pogorzelska do końca listopada pracuje w "Dzienniku Gazecie Prawnej" (Infor Biznes). Zajmuje się tematyką górniczą i energetyczną. W 2018 roku wspólnie z Michałem Potockim otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne za cykl o imporcie antracytu wydobywanego w okupowanym Donbasie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 13.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.