Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Pieczyński odchodzi ze stanowiska szefa pionu informacji TVN

Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN 24 i "Faktów", szef pionu informacji TVN, odchodzi z TVN (fot. TVN)

Adam Pieczyński kończy karierę zawodową i odchodzi ze stanowiska szefa pionu informacji TVN. Jego następcą zostanie Michał Samul.

Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN 24 i "Faktów", szef pionu informacji TVN, odchodzi z TVN. 21 grudnia jego funkcje przejmie Michał Samul, jego zastępca.

"Po blisko 30 latach pracy na różnych stanowiskach w mediach, w tym po 18 latach kierowania TVN24 i Faktami", nadszedł moment, by oddać stery, wypocząć i poświęcić się rodzinie. Newsy w TVN są miejscem, które współtworzyłem i kocham. Będzie mi ich brak, tak jak i współpracowników, których szanuję i podziwiam" -  powiedział Adam Pieczyński. Dodał, że "decyzja o przekazaniu stanowiska Michałowi Samulowi jest naturalnym wyborem".

Adam Pieczyński przez najbliższe miesiące będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN ds. programów informacyjnych.

Adam Pieczyński został zatrudniony w TVN w 2000 roku z z zadaniem uruchomienia pierwszego w Polsce kanału informacyjnego. Objął wtedy funkcję redaktora naczelnego tej stacji. W 2005 został mianowany prezesem TVN 24. Po połączeniu TVN 24 z TVN w lipcu 2006 roku został dyrektorem departamentu informacji TVN i był przez trzy lata członkiem zarządu TVN. W 2012 roku ponownie wszedł do zarządu TVN. W 2015 roku został również redaktorem naczelnym "Faktów" TVN.

Przed dołączeniem do TVN, w latach 1996 - 2000 Adam Pieczyński był redaktorem naczelnym redakcji informacji w RTL 7. Wcześniej pracował w mediach publicznych, był również korespondentem hiszpańskiego dziennika "El Pais".

(KOZ, 27.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.