Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie będzie sylwestra TVP pod Wielką Krokwią. "Warto walczyć o ważne sprawy"

Ubiegłoroczna impreza sylwestrowa odbyła się na Równi Krupowej (screen: Sylwester.tvp.pl)

Telewizja Polska poinformowała w "Wiadomościach", że impreza sylwestrowa organizowana przez TVP w Zakopanem odbędzie się, podobnie jak rok temu, na Równi Krupowej, a nie jak wcześniej zapowiadano - na terenie skoczni narciarskiej Wielka Krokiew.

Prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk stwierdził w programie, że lokalizację postanowiono zmienić pod wpływem obaw o zakłócenie przebiegu imprezy przez jej przeciwników.

Przeciwko sylwestrowi pod Wielką Krokwią protestował m.in. "Tygodnik Podhalański", który zorganizował zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie. Argumentem była obawa o zimujące w pobliżu niedźwiedzie. W sobotę odbyła się manifestacja na Krupówkach. Według Wyborcza.pl TVP zmieniła decyzję po spotkaniu prezesa telewizji Jacka Kurskiego z dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego. - To dowód, że warto walczyć o ważne sprawy. Zwyciężyli obywatele, którym nie jest obojętny los zwierząt - mówi Jerzy Jurecki, wydawca "Tygodnika Podhalańskiego".

TVP, broniąc do tej pory lokalizacji imprezy pod Wielką Krokwią, przekonywała, że podobne obawy o los zwierząt nie towarzyszą organizacji zawodów w skokach narciarskich w tym samym miejscu. - Teraz idziemy za ciosem i będziemy apelowali do organizatorów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi, żeby na tych zawodach było odrobinę ciszej - zapowiada Jurecki.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MNI, MAK, 22.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.