Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google planuje wprowadzenie kont bankowych dla użytkowników

Google zapewnia, że nie będzie przekazywać reklamodawcom danych finansowych klientów (fot. archiwum "Press")

Google ma zamiar zaoferować użytkownikom bankowe konta bieżące w ramach aplikacji Google Pay. Partnerami projektu pod nazwą Cache będą Citigroup i unia kredytowa Stanford University.

Władze Google poinformowały, że dzięki inicjatywie więcej osób będzie mogło dokonywać płatności online. Firma zapewnia, że nie będzie przekazywać reklamodawcom danych finansowych klientów.

Google chce w ten sposób konkurować z innymi gigantami internetu. W sierpniu zadebiutowała karta kredytowa, dzięki której użytkownicy iPhone’a (Apple) mogą otworzyć konto przez aplikację Wallet i w kilka minut otrzymać kartę.

Facebook pracuje też nad internetową walutą Libra, a w ostatnich dniach zapowiedział wprowadzenie usługi Facebook Pay, która umożliwi przelewy przez serwis społecznościowy i aplikacje.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MC, 15.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.