Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Google gromadzi szczegółowe dane medyczne Amerykanów

Google podkreśla, że program „Nightingale” jest zgodny z prawem federalnym USA (fot. Paweł Czerwiński/Unsplash.com)

Koncern Google w ramach tajnego programu „Nightingale” gromadzi szczegółowe dane medyczne Amerykanów z 21 stanów. O istnieniu programu jako pierwszy poinformował dziennik "Wall Street Journal".

Google rozpoczął ten do niedawna tajny program wspólnie z siecią katolickich instytucji medycznych Ascension Healthcare z siedzibą w St. Louis w stanie Missouri. Sieć ta obejmuje 2600 szpitali, poradni zdrowotnych, laboratoriów medycznych i innych placówek medycznych.

Jak podał w poniedziałek na stronie internetowej „WSJ”, ani pacjenci, ani lekarze i personel medyczny pracujący w placówkach Ascension Healthcare nie zostali poinformowani, że szczegółowe dane osobiste są gromadzone przez Google'a w ramach programu „Nightingale”. Obecnie co najmniej 150 pracowników Google'a ma dostęp do informacji medycznych setek milionów pacjentów placówek AH.

Rzecznicy Google'a i AH w reakcji na doniesienia „WSJ” utrzymują, że program „Nightingale” jest zgodny z prawem federalnym USA oraz przewiduje „rygorystyczną ochronę danych osobowych”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 13.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.