Dział: PRASA

Dodano: Listopad 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda dla dziennikarzy ujawniających pedofilię wśród księży

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele został opublikowany na YouTube w połowie maja 2019 roku (screen Youtube.com/SEKIELSKI)

Towarzystwo Dziennikarskie wręczyło nagrody Obywatel Dziennikarz braciom Sekielskim, Małgorzacie Bujarze i Bożenie Aksamit.

Laureatów wybrało walne zgromadzenie Towarzystwa Dziennikarskiego. Nagrodę przyznano dziennikarzom, którzy "odkryli przed Polakami problem pedofilii księży".

Film "Tylko nie mów nikomu" Tomasza i Marka Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele został opublikowany na YouTube w połowie maja 2019 roku. W grudniu 2018 roku ukazał się w "Gazecie Wyborczej" reportaż Bożeny Aksamit "Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?". W tym roku ukazała się książka "Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego" dokończona po śmierci Bożeny Aksamit przez Piotra Głuchowskiego. Z kolei w 2001 roku Małgorzata Bujara na łamach "GW" opublikowała reportaż "Historia sprawy księdza z Tylawy" o proboszczu molestującym małe dziewczynki, na którego działania nie reagował arcybiskup Józef Michalik.

Nagroda Obywatel Dziennikarz została ustanowiona w 2018 roku. Wówczas przyznano ją Władysławowi Ciejce.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(IKO, 06.11.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.