Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łukasz Sitek skazany za znieważenie policjanta i funkcjonariuszy SOK

Łukasz Sitek zapowiedział apelację (screen: Tvp.info)

Reporter TVP Łukasz Sitek został skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności (z warunkowym zawieszeniem na dwa lata) za znieważenie funkcjonariusza policji i funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei. Musi też zapłacić 4500 zł grzywny za znieważenie kierownika pociągu. Wyrok nie jest prawomocny.

W lutym 2018 roku "Gazeta Wyborcza" opisała, jak wyglądający na nietrzeźwego Łukasz Sitek w pociągu miał grozić mundurowym i pracownikom PKP Intercity, że ich "załatwi", pokazując legitymację dziennikarską TVP.

Sąd Rejonowy w Gdyni w środę skazał Sitka i orzekł nawiązkę na rzecz czterech pokrzywdzonych po 2 tys. zł – poinformował "Presserwis" Tomasz Adamski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Pod koniec czerwca 2019 roku w TVP 3 Gdańsk miał zadebiutować program Łukasza Sitka, ale do tego nie doszło. Jak wynika z naszych informacji, Sitek pracuje obecnie jako dziennikarz redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP w Warszawie. Wcześniej był jednym z prowadzących "Pogotowie samorządowe" i reporterem "Panoramy" w TVP 3 Gdańsk.

Jak informuje Fakt.pl, Sitek zapowiedział apelację.

W ub.r. w rozmowie z Wirtualną Polska Łukasz Sitek poprosił, by publikować jego pełne nazwisko.

(JSX, 30.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.