Dział: PRASA

Dodano: Październik 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Opolu ma powstać oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Mateusz Magdziarz od marca 2016 roku kieruje TVP 3 Opole (fot. archiwum prywatne)

Dziennikarze z Opola chcą założyć oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego prezesem ma zostać Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP 3 Opole.

Mateusz Magdziarz w piątek poinformował na Twitterze, że wniosek ws. powołania opolskiego oddziału SDP został złożony. - Od dłuższego czasu nosiliśmy się z takim zamiarem jako środowisko związane z ośrodkiem Telewizji Polskiej w Opolu, a także z kilkoma wolnymi strzelcami, wciąż aktywnymi zawodowo - opowiada Magdziarz. - Zebrała się grupa 15 osób, która - zgodnie z przepisami w SDP - może wnioskować o powołanie samodzielnego oddziału - dodaje.

Mateusz Magdziarz tłumaczy, że do tej pory większość osób należących do SDP była przypisana członkostwem do oddziału w Katowicach czy Wrocławiu. - Mamy deklaracje dołączenia kolejnych osób. Zakładam, że liczba członków jeszcze w tym roku wzrośnie do 20, jeśli wniosek zostanie rozpatrzony jesienią - dodaje.

W grupie wnioskodawców są m.in. Tomasz Ciecierski, Tomasz Kwiatek, Zbigniew Górniak, Paweł Ziorko i Adam Wołek. Na prezesa opolskiego oddziału wskazano Mateusza Magdziarza, który od marca 2016 roku kieruje TVP 3 Opole. - Chcemy zaktywizować środowisko lokalne, kilka projektów mamy w głowie - zapowiada Magdziarz.

Obecnie SDP ma 15 lokalnych oddziałów.

(KOZ, 28.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.