Dział: PRASA

Dodano: Październik 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Salony Kolportera bez paragonów ze szkodliwymi związkami

Paragony firmy Emerson Polska są pozbawione fenoli (fot. materiały prasowe)

Sieć Kolporter wycofuje paragony zawierające szkodliwe dla zdrowia bisfenole. Spółka dołączyła do akcji "Zdrowy Paragon".

Inicjatorem akcji jest producent i dostawca rolek prasowych Emerson Polska. Bisfenol A (BPA) to substancja, która może przyczyniać się do astmy czy zaburzeń płodności. Od 2020 roku rozporządzeniem Komisji Europejskiej substancja będzie wycofana z paragonów.

Dopuszczony do użytku jest jednak bisfenol S (BPS), który może przyczyniać się do niewłaściwego rozwoju komórek mózgowych, powodować arytmię serca, a nawet zwiększać poziom agresywności nowotworu piersi. Rolki Emerson Polska są pozbawione BPA i BPS. Saloniki Kolportera zostaną oznaczone logotypem akcji.

Niedawno pisaliśmy, że w salonach prasowych Kolportera foliowe reklamówki zastąpiono biodegradowalnymi torbami z bawełny.

Według danych Izby Wydawców Prasy w lutym tego roku Kolporter był największym graczem na rynku dystrybucji prasy z udziałem 55,76 proc.

(JSX, 24.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.