Dział: PRASA

Dodano: Październik 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska dostała więcej akredytacji na igrzyska w Tokio niż w Rio de Janeiro

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia 2020 roku (fot. Pixaby.com)

Za pośrednictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznano 32 akredytacje dla polskich mediów na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Redakcje otrzymały 22 akredytacje dziennikarskie (o dwie więcej niż na olimpiadę w Rio de Janeiro w 2016 roku) i dziesięć fotoreporterskich (tyle samo co w 2016 roku). Do końca roku muszą wskazać Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, kogo konkretnie wysyłają do Tokio.

Ponadto Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyznał pięciu polskim mediom (trzem rozgłośniom, jednej telewizji i jednemu portalowi) reporterskie akredytacje non-right holder.

Najliczniejsze ekipy na olimpiadę wyślą media, które będą transmitować imprezę: Eurosport oraz Telewizja Polska i Polskie Radio (media publiczne mają sublicencje - TVP na kanały otwarte). One nie ubiegały się o akredytacje za pośrednictwem PKOl. 

- W produkcję, obsługę i relacjonowanie igrzysk będzie zaangażowane kilkadziesiąt osób z polskiego Eurosportu i szereg zespołów z Discovery na świecie. W sumie z całej Europy wyślemy do Japonii kilkaset osób - zapowiada Dorota Żurkowska-Bytner, członek zarządu TVN Discovery Polska.

Z Polskiego Radia igrzyska olimpijskie relacjonować będzie 13 osób. TVP nie odpowiedziała nam na pytanie dotyczące liczby akredytowanych pracowników.

Z racji różnicy czasu między Japonią a Polską wieczorne wydarzenia olimpijskie będą transmitowane w godzinach przedpołudniowych naszego czasu.

(KOZ, 22.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.