Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Przedwyborcze programy mediów publicznych zaskarżone do KRRiT

Według posła Nowoczesnej TVP 3 Bydgoszcz w "Zbliżeniach" nie zachowała równowagi w prezentowaniu ugrupowań politycznych (screen Bydgoszcz.tvp.pl)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dostała cztery skargi dotyczące relacjonowania kampanii wyborczej przez media - wszystkie dotyczą mediów publicznych.

Chodzi o okres od 7 sierpnia do 11 października. Skargi złożyli: posłanka Platformy Obywatelskiej Krystyna Sibińska, pełnomocnik Konfederacji, szef regionalnego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie oraz poseł Nowoczesnej Michał Stasiński.

Skarga Krystyny Sibińskiej dotyczyła relacjonowania jej konferencji prasowej w Radiu Gorzów, antenie miejskiej Radia Zachód. Pełnomocnik Konfederacji zarzucił Telewizji Polskiej w skardze pomijanie i nieobiektywne informowanie o tym ugrupowaniu w programach informacyjnych i publicystycznych. Szef regionalnego sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Szczecinie poskarżył się KRRiT na sposób relacjonowania konwencji programowej tego ugrupowania dla Pomorza Zachodniego w programach TVP 3 Szczecin i Radiu Szczecin. Z kolei poseł Nowoczesnej Michał Stasiński w swojej skardze napisał o niezachowaniu równowagi w prezentowaniu ugrupowań politycznych w programie TVP 3 Bydgoszcz "Zbliżenia".

- Wszystkie te skargi są obecnie poddawane analizie - informuje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska.

(KOZ, 22.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.