Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Październik 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje prof. Waldemar Dziak

Waldemar J. Dziak miał 67 lat (screen: Youtube.com/Newsweek Polska)

W wieku 67 lat zmarł prof. Waldemar J. Dziak, politolog i specjalista z zakresu problematyki chińskiej i północnokoreańskiej. Oprócz pracy naukowej prowadził też programy i audycje w radiu i telewizji oraz wypowiadał się w mediach jako ekspert od Dalekiego Wschodu i Bałkanów.

"Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Profesora Waldemara J. Dziaka, naszego drogiego Przyjaciela i wieloletniego wykładowcy Collegium Civitas, wybitnego naukowca, politologa i specjalisty w zakresie problematyki północnokoreańskiej i chińskiej" - przekazało Collegium Civitas w mediach społecznościowych.

Prof. Waldemar J. Dziak od 1990 roku był związany z Instytutem Studiów Politycznych PAN. Wykładał również m.in w Collegium Civitas i Akademii Dyplomatycznej.

Naukowo zajmował się problematyką krajów bałkańskich i Dalekiego Wschodu, ze szczególnym uwzględnieniem Albanii, Bośni i Hercegowiny, Korei Północnej i Chin. Był autorem i współautorem ponad 20 książek i kilkuset artykułów naukowych.

Poza działalnością naukową prof. Dziak w latach 1999-2001 prowadził audycję "Rozmowy niekontrolowane" w Radiu TOK FM pod pseudonimem Waldemar Ogiński, program "Humory Waldemara Ogińskiego" w TV Puls w 2001 roku, a w latach 2007-2012 jako Waldemar Jan Ogiński rozmawiał z politykami w "Salonie politycznym" w Superstacji.

(PAP, PAZ, 21.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.