Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski krytykowany za zdjęcie z politykami PiS

Fotografię na Twitterze opublikowała europosłanka PiS Beata Mazurek (screen: Twitter/@beatamk)

Jacek Kurski znalazł się na zdjęciu z wieczoru wyborczego w towarzystwie Jarosława Kaczyńskiego, a także innych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Obecność prezesa TVP na wieczorze wyborczym negatywnie oceniają dziennikarze. - Telewizja publiczna jest praktycznie w tym momencie telewizją rządową - komentuje Łukasz Warzecha z tygodnika "Do Rzeczy".

Fotografię na Twitterze opublikowała europosłanka PiS Beata Mazurek. Wkrótce potem udostępnił ją dziennikarz “Rzeczpospolitej” Michał Kolanko, komentując: “Drugą (?) kadencję PiS zaczyna od błędu, jakim jest publikacja tego zdjęcia”.

Na zdjęciu są m.in. Kaczyński, Mazurek, europosłanka Jadwiga Wiśniewska i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jacek Kurski znalazł się tam z żoną Joanną.

Łukasz Warzecha, publicysta tygodnika “Do Rzeczy”, przyznaje, że daje to do ręki argument tym, którzy wskazują na bezprecedensowe zaangażowanie telewizji publicznej po stronie władzy. - Telewizja publiczna jest praktycznie w tym momencie telewizją rządową. To jest odejście od pewnej hipokryzji i zachowywania pozorów. Po prostu Jacek Kurski znalazł się tam, gdzie i tak wiadomo było, że się znajduje - twierdzi Warzecha.

Podobnego zdania jest Jarosław Gugała z Polsatu. - Jacek Kurski i TVP są zadeklarowani w swoim poparciu dla PiS-u od dawna i nie jest to nic nowego - stwierdził. - Mamy efekty tego, że wytworzyliśmy i tolerujemy jako społeczeństwo sytuację, w której to, kto zostanie prezesem telewizji publicznej, zależy od rządzących. Najbardziej przerażające jest to, że myśmy się do tego wszystkiego przyzwyczaili i już nawet się o tym w Polsce nie mówi - dodaje.

Zapytaliśmy TVP, w jakim charakterze prezes Jacek Kurski pojawił się na zdjęciu podczas wieczoru wyborczego PiS, ale nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Galeria: TOP 10 - Najchętniej oglądane programy 7-13 października

(MNI, 15.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.