Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media szykują wieczory wyborcze. Będą komentarze i wyniki sondaży exit poll

W dniu wyborów badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN zrealizuje Ipsos (fot. Pixabay.com)

13 października, w dniu wyborów parlamentarnych, lokale wyborcze zostaną zamknięte o godz. 21. Telewizje, portale i stacje radiowe przygotowały specjalne programy poświęcone niedzielnym wyborom. O uwagę widzów, czytelników i słuchaczy będą rywalizować także relacjami z meczu Polska-Macedonia Północna w eliminacjach do piłkarskich Mistrzostw Europy.

W dniu wyborów badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN zrealizuje Ipsos.

Gdzie obejrzeć wieczór wyborczy?

W TVP Info specjalny program rozpocznie się ok. godz. 20, po "Wiadomościach". Od 20.55 przez 45 minut będzie pokazywany jednocześnie w TVP 1. Wieczór wyborczy telewizji publicznej ma mieć trzech prowadzących, w tym Danutę Holecką i Michała Adamczyka. Ma być realizowany z dwóch studiów: TVP Info i "Wiadomości".

W Polsat News i Polsatnews.pl program "Polska wybiera - wybory parlamentarne 2019" rozpocznie się o 19.50. Tuż przed 21 zacznie być emitowany równolegle w głównym Polsacie (do ok. 21.10). Program poprowadzą Dorota Gawryluk i Bogdan Rymanowski wspólnie z Agnieszką Mosór, Bartoszem Kurkiem, Michałem Stelą i Piotrem Witwickim, który przedstawi komentarze z mediów społecznościowych.

W TVN 24 wieczór wyborczy rozpocznie Justyna Pochanke, a następnie będą go prowadzić Monika Olejnik, Konrad Piasecki, Małgorzata Łaszcz i Andrzej Morozowski.

Nadawcy telewizyjni zapowiadają wykorzystanie technologii VR (virtual reality) i AR (augmented reality).

Kto poda wstępne wyniki wyborów parlamentarnych?

RMF FM o 21, 22 i 23 nada wydania specjalne "Faktów", które zostaną wydłużone do co najmniej 10 minut. Pojawią się dodatkowe serwisy o 21.30 i 22.30. Gospodarzami "Faktów" będzie Tomasz Staniszewski.

W Radiu Zet wieczór wyborczy od 21 do 22 poprowadzą Beata Lubecka i Joanna Komolka. Co 15 minut emitowane będą serwisy informacyjne.

W radiu Tok FM od 21 do 23 gospodarzem programu specjalnego będzie Maciej Zakrocki. Będzie można go również oglądać w serwisie Tokfm.pl. Od 23 na antenie pojawią się komentarze słuchaczy w audycji "Mikrofon Tok FM".

Gdzie sprawdzić wyniki wyborów?

Gazeta.pl od 21 będzie nadawać wejścia wideo ze sztabów. Pół godziny później rozpocznie się w studiu portalu "Wieczór wyborczy", który poprowadzi Łukasz Kijek.

W Wirtualnej Polsce specjalny program "Nowe rozdanie" poprowadzą Agnieszka Kopacz i Tomasz Machała. Program rozpocznie się o 20.50, a pierwsze 45 minut będzie pokazywane jednocześnie w Telewizji WP. W sumie potrwa on ok. godziny i 40 minut.

Redakcja "Gazety Wyborczej" przygotowuje na 13 października "Wieczór wyborców". Będą to spotkania z prenumeratorami, gośćmi redakcji i dziennikarzami "GW" w siedmiu miastach: Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Warszawskie spotkanie będzie transmitowane na żywo w serwisie Wyborcza.pl i w jego mediach społecznościowych. Poprowadzą je Dorota Wysocka-Schnepf, Grzegorz Małecki oraz Dominika Wielowieyska i Michał Nogaś.

Interia.pl szykuje wieczór wyborczy na żywo, ale w formie aktualizowanego artykułu.

Onet, „Newsweek” i „Fakt” przygotowują wspólny wieczór wyborczy poświęcony wyborom parlamentarnym. Na stronach Onet.pl, Newsweek.pl oraz Fakt24.pl program będzie transmitowany od godz. 20.50. Wieczór wyborczy będzie można również oglądać na profilach redakcji w mediach społecznościowych.

Redakcje uruchomią studio wirtualne w siedzibie przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Program będzie prowadzony przez Iwonę Kutynę, która m.in. przedstawi pierwsze wyniki exit poll oraz będzie się łączyła z reporterami. Dziennikarze: Kamil Dziubka, Dominika Długosz, Magdalena Gałczyńska, Karol Kosiorowski oraz Bartłomiej Bublewicz będą obecni w najważniejszych sztabach wyborczych. Dziennikarka „Faktu” Agnieszka Burzyńska oraz Andrzej Stankiewicz z Onetu porozmawiają z politykami w studiu.

W studiu komentatorsko-eksperckim, które będzie zlokalizowane przy ul. Domaniewskiej w Warszawie, Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu oraz Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika „Newsweek", skomentują pierwsze wyniki wyborów oraz transmisje wystąpień szefów partii w sztabach wyborczych.

Kto transmituje mecz Polska-Macedonia Północna?

Mecz reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.45. Spotkanie Polska-Macedonia Północna będzie transmitowane w TVP 2, TVP Sport oraz na kanale Polsat Sport.

Przedmeczowe studio w TVP 2 startuje o godz. 20.10, analizy w studiu TVP Sport ruszą o 20.05, a w Polsat Sport już o godz. 18.

Transmisja online będzie dostępna bezpłatnie na stronie i w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz w serwisie Ipla.tv (transmisja płatna, koszt - 5 zł).

Galeria: Grand Video Awards 2019

(KOZ, PAZ, 11.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.