Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef redakcji TVN 24: łączenie śmierci Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwe

Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Po śmierci prof. Jana Szyszki zaatakowany został TVN. Redaktor naczelny TVN 24 oświadczył, że łączenie śmierci byłego ministra środowiska z pracą dziennikarzy "jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji w Kielcach stwierdził, że śmierć Jana Szyszki "to nie był przypadek". "TVN pewnie się cieszy, wczoraj wieczorem wściekłe szczuli na Profesora Szyszkę. Profesor, jako Człowiek wrażliwy tego już nie mógł z znieść..." - napisała na Twitterze posłanka tej partii Krystyna Pawłowicz. Z kolei TVP Info pokazało materiał o byłym ministrze środowiska z belką: "Prof. Szyszko źle znosił ataki na jego osobę". Wykorzystano w nim fragment relacji reporterki TVN 24 z Sejmu. "Jesteście obrzydliwi. Tak, do was z TVP mówię. Po ludzku jesteście po prostu zerami" - skomentował na Twitterze działanie telewizji publicznej Kamil Dziubka z Onetu.

"W związku z pojawiającymi się w domenie publicznej sugestiami, oświadczam, że łączenie śmierci prof. Jana Szyszki z pracą dziennikarzy jest niegodziwym wykorzystywaniem śmierci do bieżącej polityki" - napisał w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze redaktor naczelny TVN 24 Adam Pieczyński.

Jan Szyszko zmarł w środę w wieku 75 lat. Polsat News podał nieoficjalnie, że przyczyną zgonu mogła być zatorowość płucna.

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(KOZ, 10.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.