Dział: PRASA

Dodano: Październik 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W wyborczą niedzielę dzienniki przesuwają deadline'y

Lokale wyborcze zostaną zamknięte w niedzielę o godz. 21 (fot. Wikimedia Commons, domena publiczna)

Dzienniki ogólnopolskie z powodu wyborów parlamentarnych zamkną swoje poniedziałkowe wydania po podaniu wyników exit polls. "Dziennik Zachodni" przesuwa deadline na kilkadziesiąt minut po północy. Bez zmian ukażą się tygodniki "Newsweek Polska" i "Wprost".

Redakcja "Gazety Wyborczej" zdecydowała się na późniejsze zamknięcie tylko drugiego wydania dziennika. Wyznaczono je na 21.15. - Będziemy mogli dać na papier tylko wyniki exit polls i szybki komentarz. Pierwsze wydanie zamykamy o 17, będzie bez wyników wyborów – podkreśla zastępca redaktora naczelnego "GW" Jarosław Kurski. Dziennik od niedawna jest drukowany tylko w Warszawie (w tym roku Agora zamknęła drukarnie w Tychach i Pile).

Także redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej" Krzysztof Jedlak informuje, że z powodu wyborów drugie wydanie "DGP" będzie zamykane w niedzielę później - po godz. 22.

- W niedzielę mamy przesunięty deadline do północy i robimy trzecie wydanie wyborcze - mówi wicenaczelny "Rzeczpospolitej" Michał Szułdrzyński. Wydanie nie ukaże się w całej Polsce, na pewno obejmie Warszawę.

- Wydanie poniedziałkowe "Faktu" będzie zamykane po ogłoszeniu wyników exit polls - zapewnia Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager Ringier Axel Springer Polska, wydawcy "Faktu".

Jak dodaje redaktor naczelny "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz, o godz. 22 będzie też zamykane wydanie jego dziennika.

Także zamknięcie wydań dużych dzienników lokalnych będzie późniejsze. "Przesuwamy do 0.30" - napisał nam redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" Marek Twaróg. Późniejszy deadline będzie też miała "Gazeta Pomorska".

Nie wszystkie redakcje mają już ustalano plan działań. Ewa Lampart, dyrektor wydawnicza ZPR Media, przyznaje, że "Super Express" czeka na decyzję drukarni w sprawie pierwszej strony pierwszego wydania gazety.

Wyniki wyborów nie znajdą się natomiast w najbliższym numerze tygodnika "Wprost". - Nie mamy takiej technologicznej możliwości, jest prawdopodobieństwo, że pierwsze wyniki nie dadzą wszystkich odpowiedzi. Będziemy zamykać normalnie – mówi redaktor naczelny Marcin Dzierżanowski. Również tygodnik "Newsweek Polska" będzie zamykany bez zmian, jeszcze przed ogłoszeniem wyników exit polls.

W zeszłym roku wpadkę tuż po wyborach zaliczył właśnie "Newsweek Polska". Na okładce opublikowano fotomontaż z podobiznami kandydatów na prezydenta Warszawy: Rafała Trzaskowskiego oraz Patryka Jakiego. "Teraz dogrywka" – głosił tytuł. Wydanie zostało oddane do druku kilkanaście godzin przed rozpoczęciem głosowania, okazało się jednak, że Trzaskowski wygrał w pierwszej turze. Za okładkę przeprosił wtedy redaktor naczelny Tomasz Lis.

Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października w godz. 7-21. Cisza wyborcza rozpocznie się w sobotę o północy i potrwa do zakończenia głosowania.

Galeria: "Żmijowisko" w Canal+

(JSX, 09.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.