Dział: PRASA

Dodano: Październik 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis przeprasza za okładkę „Newsweeka”

„Teraz dogrywka” - głosi tytuł na okładce najnowszego wydania "Newsweeka"

Tygodnik „Newsweek” (Ringier Axel Springer Polska) trafił do kiosków z okładką sugerującą, że w Warszawie dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich, choć sondaże wskazują, że skończy się na jednej. Redaktor naczelny Tomasz Lis opublikował na Twitterze przeprosiny w imieniu redakcji. 

Na okładce najnowszego wydania „Newsweeka”, która trafiła do sieci w niedzielny wieczór, widnieją podobizny kandydatów na prezydenta Warszawy: Rafała Trzaskowskiego oraz Patryka Jakiego. „Teraz dogrywka” - głosi tytuł. Wydanie zostało oddane do druku kilkanaście godzin przed rozpoczęciem głosowania. 

 Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsatu, opublikowanego w niedzielę wieczorem wynika, że w pierwszej turze wyborów na prezydenta stolicy, z wynikiem 54,1 proc. wygrał Rafał Trzaskowski. Patryk Jaki uzyskał drugi wynik - 30,9 proc.

„Redakcja Newsweeka serdecznie przeprasza za nieprawidłową okładkę. Nie doceniliśmy skali zniesmaczenia kampanią kandydata PiS. A druga tura w Polsce tak czy owak, przed nami” - napisał na Twitterze Tomasz Lis, szef redakcji tygodnika. Po kilku godzinach dorzucił: „Daj nam, o Panie, w życiu tylko takie pomyłki”.

„Stary Newsweek. Od jutra w kioskach” - skomentował Paweł Truszczyński z Radia Zet. 

Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny „Super Expressu” napisał: „Dawniej to się nazywało: puścić coś na rybkę. Nie zawsze warto…”

(22.10.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.