Dział: INTERNET

Dodano: Październik 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosyjską grupę medialną Patriot utworzą portale znane z fake newsów

Grupę medialną Patriot utworzą portale związane z biznesmenem Jewgienijem Prigożynem (screen: Youtube.com/CBS This Morning)

Cztery portale internetowe związane z biznesmenem Jewgienijem Prigożynem, które są oskarżane o rozpowszechnianie fake newsów, utworzą w Rosji grupę medialną Patriot.

W skład grupy wejdą portale: FAN, Narodnyje Nowosti, Ekonomika Siegodnia i Politika Siegodnia. Wedle szacunków czyta je co miesiąc ogółem ponad 26 mln osób. W mediach niezależnych określane są jako "fabryka mediów" i wiąże się je z bliskim Kremlowi biznesmenem Prigożynem. Zarzucano im rozpowszechnianie fake newsów, takich jak fałszywe nagranie wideo, na którym mężczyzna w mundurze armii USA strzelał do Koranu.

Niezależna ”Nowaja Gazieta" w poniedziałkowym wydaniu informuje, że zadaniem nowej grupy medialnej ma być "maksymalne rozpowszechnianie informacji o wydarzeniach w Rosji w celu stworzenia sprzyjającej przestrzeni medialnej, której celem jest »rozwój kraju«". "Ludzie specjalizujący się w fake newsach i prowokacjach nauczą nas pozytywnego myślenia patriotycznego i zorganizują zdrową przestrzeń informacyjną" - pisze gazeta i dodaje: "trudno byłoby wybrać gorszego kandydata" do realizacji "polityki uspokojenia" w mediach rosyjskich.

Galeria: "Szukając Alaski" w HBO

(PAP, PAZ, 08.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.