Dział: PRASA

Dodano: Październik 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Grzędziński odchodzi z "Faktu"

Dariusz Grzędziński pracę w "Fakcie" rozpoczął we wrześniu 2015 roku (screen YouTube.com/Telewizja Republika)

Z "Faktu" (Ringier Axel Springer Polska) odchodzi dziennikarz działu politycznego Dariusz Grzędziński - dowiedział się "Presserwis".

Dziennikarz złożył już wypowiedzenie. Do redakcji "Faktu" dołączył we wrześniu 2015 roku.

"Rozstaję się z redakcją Faktu. Ograniczenia Twittera nie pozwalają wymienić wszystkich, którym jestem wdzięczny za minione 4 lata, dziękuję zatem zbiorczo - tym, którzy zaryzykowali w 2015 r. i tym, z którymi miałem późnej przyjemność pracować. Do zobaczenia" - napisał w piątek na Twitterze.

- Minione tygodnie i miesiące stały pod znakiem odejść z "Faktu" i reorganizacji pracy wewnątrz redakcji. Nowe warunki wymagają nowych sił i twarzy. Naturalną kolejną rzeczy jest to, że te "stare" szukają dla siebie nowych wyzwań - mówi nam Dariusz Grzędziński.

Na początku sierpnia Dariusz Grzędziński zaprotestował publicznie przeciwko obecności na łamach publicysty Rafała Ziemkiewicza. Wypomniał Ziemkiewiczowi m.in. nazywanie Żydów "parchami", papieża Franciszka "idiotą", a niepełnosprawnych - "ciamajdanem na kółkach".

Po jednym felietonie "Fakt" zawiesił współpracę z Ziemkiewiczem, tak jak z naczelnym "Newsweek Polska" Tomaszem Lisem.

Dariusz Grzędziński jest kolejnym dziennikarzem, który odchodzi ostatnio z "Faktu". Wcześniej z redakcją rozstali się m.in. dziennikarz działu politycznego Radosław Gruca, szef tego działu Mikołaj Wójcik, wicenaczelni Marcin Walter i Maciej Kabroński, a także Sylwia Bartosek, Iga Burniewicz, Tomasz Jarosz i Robert Szulc. Pracę w "Fakcie" rozpoczęli z kolei m.in. Marcin Kowalczyk z "Super Expressu" i Anna Magierska. Od połowy stycznia dziennikiem kieruje Katarzyna Kozłowska.

(KOZ, 04.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.