Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Fakt" zawiesza felietony Tomasza Lisa i Rafała Ziemkiewicza

Tomasz Lis i Rafał Ziemkiewicz, felietoniści "Faktu" (screeny: YouTube/ Tomasz Lis - YouTube/ Telewizja Republika)

Dziennik "Fakt" (Ringier Axel Springer Polska) zawiesza publikowanie felietonów Tomasza Lisa, naczelnego "Newsweek Polska" (Ringier Axel Springer Polska) i Rafała Ziemkiewicza, publicysty "Tygodnika do Rzeczy" (Orle Pióro) - wynika z nieoficjalnych informacji "Presserwisu". W wydawnictwie trwają rozmowy dotyczące dalszej obecności tych autorów w "Fakcie".  

Pierwszy felieton Tomasza Lisa ukazał się w "Fakcie" w czwartek 1 sierpnia, a Rafała Ziemkiewicza w sobotę 3 sierpnia. Teksty obu autorów miały być publikowane co tydzień. Z naszych informacji wynika, że w środę 7 sierpnia podczas kolegium redakcyjnego poinformowano, że współpraca z oboma felietonistami zostaje zawieszona - kolejne teksty Lisa (dziś) i Ziemkiewicza (w najbliższą sobotę) mają się nie ukazać. – Sprawa dalszej obecności Ziemkiewicza i Lisa na łamach Faktu jest dyskutowana – mówi nasz informator, znający sytuację w redakcji "Faktu".

Rafał Ziemkiewicz w rozmowie z "Presserwisem" nie potwierdza naszych informacji. – Mam zupełnie inne informacje z "Faktu" – ucina Ziemkiewicz. Tomasz Lis nie odpowiedział na nasze pytania. Podobnie redaktor naczelna "Faktu" Katarzyna Kozłowska – do chwili zamknięcia tego wydania "Presserwisu" nie uzyskaliśmy od niej odpowiedzi. 

W ubiegłym tygodniu przeciw pojawieniu się tekstów Ziemkiewicza w "Fakcie" protestował na Twitterze dziennikarz tej gazety Dariusz Grzędziński. Wypomniał Ziemkiewiczowi m.in. nazywanie Żydów "parchami", papieża Franciszka "idiotą", a niepełnosprawnych – "ciamajdanem na kółkach".

W czerwcu współpracę z Rafałem Ziemkiewiczem zerwał portal Interia.pl, po tym jak w felietonie opublikowanym w dziale Opinie napisał, że "do LGBT trzeba strzelać". Tekst został usunięty, a Ziemkiewicz za niego przeprosił.

(JSX, AMS, 08.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.