Dział: PRASA

Dodano: Październik 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kolejny dziennikarz odchodzi z "Faktu"

Radosław Gruca w "Fakcie" pracował od maja 2014 roku (screen YouTube.com/Onet Rano)

Z dziennika ”Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) odchodzi dziennikarz śledczy Radosław Gruca.

- To była moja decyzja, złożyłem wypowiedzenie. Gazeta bardzo zmieniła się przez ostatnie miesiące. Redakcję przestały interesować tematy polityczne, które proponowałem - mówi Radosław Gruca.

Gruca jest kolejnym dziennikarzem "Faktu", który odchodzi z redakcji w ciągu kilku miesięcy. - Trudno myśleć o poważnym robieniu gazety w tak małym składzie dziennikarskim, jaki jest w "Fakcie" od kilku tygodni - mówi Gruca, w ostatnich dniach autor głośnego newsa o tym, że powołana na jedyną wiceszefową NIK Małgorzata Motylow jest przyjaciółką Marty Kaczyńskiej. 

Radosław Gruca do zespołu "Faktu" dołączył w maju 2014 roku. Wcześniej pracował m.in. w "Dzienniku" i "Super Expressie". We wrześniu nakładem Wydawnictwa Muza ukazała się jego książka "Hipokryzja. Pedofilia wśród księży i układ, który ją kryje".

Ostatnio z działu polityka do działu opinii "Faktu" przeniesiona została Agnieszka Burzyńska. Naczelna dziennika Katarzyna Kozłowska zapewniała wówczas, że wynika to z porządkowania struktury. Wcześniej z "Faktem" rozstał się szef działu polityka Mikołaj Wójcik. Przed nim z redakcji odeszli m.in. wicenaczelni Marcin Walter i Maciej Kabroński, a także Sylwia Bartosek, Kamila Burniewicz, Tomasz Jarosz i Robert Szulc.

Galeria: Warsztaty "Know-how: prawo w dziennikarstwie"

(KOZ, 01.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.