Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Czabański pozwał Facebooka

Krzysztof Czabański kandyduje do Sejmu z listy PiS (screen Polskieradio.pl)

Krzysztof Czabański, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych, złożył w sądzie pozew przeciwko Facebookowi w sprawie łamania konstytucyjnej zasady wolności słowa.

"Mamy bardzo dużo sygnałów o tym, że Facebook w sposób dowolny promuje, bądź nie promuje, rozpowszechnia, bądź nie rozpowszechnia różnego rodzaju posty" - mówił podczas briefingu prasowego Czabański. Wyliczał, że dotyczy to też jego postów. "Czy sprawa dotyczyła stada wolnych krów z Deszczna, czy mediów publicznych, czy kampanii wyborczej - posty były blokowane. Decyzja zapadała w ciągu 15 minut od zgłoszenia, więc dla mnie jest oczywiste, że w pewnym algorytmie muszą być nazwiska, które wyświetlają się na czerwono i jest automatycznie decyzja negatywna" - mówił Czabański. "Wcześniej to się zdarzało sporadycznie. Teraz jest to działalność seryjna. Facebook stał się »seryjnym zabójcą wolnego słowa«" - powiedział Czabański.

Szef RMN, pytany przez "Presserwis", odpowiada: - Nie domagam się pieniędzy. Domagam się zaprzestania takich cenzorskich praktyk.

Biuro prasowe Facebooka w Polsce w poniedziałek nie odniosło się do pozwu polityka PiS. Krzysztof Czabański kandyduje do Sejmu z listy PiS.

(KOZ, 24.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.