Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Adamczyk poprowadzi przedwyborczą debatę TVP

Debatę poprowadzi Michał Adamczyk (fot. TVP)

We wtorek 1 października TVP 1 i TVP Info pokażą debatę przed wyborami do parlamentu.

Wezmą w niej udział przedstawiciele pięciu ogólnopolskich komitetów wyborczych: PSL, PiS, Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Konfederacji. Do piątku maję one poinformować telewizję, kto będzie je reprezentował w trakcie debaty.

Formuła debaty zakłada zadanie przedstawicielowi każdego komitetu sześciu pytań,  na odpowiedź przewidziano po minucie. Debatę poprowadzi Michał Adamczyk, jeden z gospodarzy "Wiadomości" TVP 1. Program rozpocznie się o 20.05 i ma potrwać ok. 45 minut.

Zgodnie z rozporządzeniem KRRiT TVP jest zobowiązana zorganizować debatę z kandydatami przed wyborami parlamentarnymi.

Cztery lata temu przed wyborami parlamentarnymi oprócz debaty z udziałem przedstawicieli wszystkich komitetów ogólnopolskich odbyła się także debata z udziałem ówczesnej premier Ewy Kopacz z PO i wiceprezes PiS Beaty Szydło. Obie debaty były emitowane równolegle na antenach TVP, TVN i Polsatu. Debatę Kopacz - Szydło na siedmiu kanałach telewizyjnych oglądało w sumie 8 mln widzów, a wszystkich komitetów - 6,7 mln widzów (dane Nielsen Audience Measurement)

Tym razem prawdopodobnie nie dojdzie do debaty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Małgorzatą Kidawą-Błońską, kandydatką KO na premiera. Europoseł PiS Patryk Jaki powiedział w Polsat News, że taka debata byłaby "jak zderzenie rowerzysty z ciężarówką".

Wspólnej debaty nie zorganizują TVP, Polsat i TVN. Po raz ostatni najwięksi nadawcy porozumieli się w sprawie debaty przed ostatnimi wyborami samorządowymi. Debatę kandydatów na prezydenta Warszawy pokazały TVP Info, TVN 24 i Polsat News.

(KOZ, 24.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.