Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 18, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora chce kupić pozostałe 60 proc. udziałów w Eurozecie

O przejęciu Eurozetu Agora SA i SFS Ventures poinformowały 20 lutego br. (fot. materiały prasowe)

Zarząd Agory zdecydował o przejęciu pozostałych 60 proc. udziałów w Eurozecie, posiadanych obecnie przez większościowego właściciela - SFS Ventures.

Agora zapowiada wniosek do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zamiaru koncentracji. Jeśli UOKiK wyrazi zgodę, koncern stanie się jedynym właścicielem Eurozetu najwcześniej w lutym 2020 r.

O przejęciu Eurozetu Agora SA i SFS Ventures poinformowały 20 lutego. Wydawca "Gazety Wyborczej" objął 40 proc. udziałów, a 60 proc. SFS Ventures.

We wtorek Agora i SFS Ventures dokonały korekty ceny zakupu Eurozetu od Czech Radio Center AS. Ostateczna cena zakupu przez Agorę 40 proc. udziałów w Eurozecie jest o ponad 81 tys. zł niższa od ceny wyjściowej i wynosi 130,67 mln zł (pierwotnie Agora zapłaciła 130,75 mln zł). Sprzedawca ma pięć dni roboczych na uregulowanie nadwyżki.

Do Grupy Eurozet należą ogólnopolskie Radio Zet, ponadregionalne Antyradio oraz sieci Meloradio i Chillizet.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(RAQ, PAZ, 18.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.