Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Boże Ciało" Jana Komasy kandydatem do Oscara

"Boże ciało" na ekrany kin wejdzie 11 października (screen YouTube/KinoSwiatPL)

"Boże Ciało" w reż. Jana Komasy jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy.

Decyzję ogłosiła w piątek komisja oscarowa - siedmioosobowe gremium pod przewodnictwem producentki Ewy Puszczyńskiej. W skład komisji weszli także: dyrektor PISF Radosław Śmigulski, operator Łukasz Żal, szefowa działu produkcji filmowej PISF Małgorzata Szczepkowska-Kalemba, producent Mariusz Łukomski, kompozytor Jan A.P. Kaczmarek oraz reżyserka Anna Zamecka. Decyzję podjęto jednogłośnie.

Światowa premiera "Bożego Ciała" odbyła się pod koniec sierpnia na festiwalu w Wenecji. Film uhonorowano nagrodami Europa Cinemas Label i Inclusive Award Edipo Re. Obraz Komasy znalazł się także w gronie 19 produkcji, które w przyszłym tygodniu będą rywalizować o Złote Lwy podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na ekrany kin wejdzie 11 października.

Press

W główną rolę wcielił się Bartosz Bielenia (fot. materiały prasowe)

„Boże Ciało” to inspirowana prawdziwymi wyrzeniami historia 20-letniego chłopaka, który po wyjściu z poprawczaka postanawia udawać księdza.la W jego rolę wciela się Bartosz Bielenia („Na granicy”). W filmie występują też: Tomasz Ziętek („Cicha Noc”, „Konwój”), Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”), Aleksandra Konieczna („Ostatnia Rodzina”), Łukasz Simlat („Amok") oraz Leszek Lichota („Wataha”). Autorem scenariusza jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada Piotr Sobociński Jr. („Wołyń”, „Bogowie”, „Drogówka”).  Muzykę skomponował duet Evgueni i Sacha Galperine, autorzy muzyki do takich filmów jak „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa, „Przeszłość” Asghara Farhadiego czy ostatnio „Dzięki Bogu” Françoisa Ozona. 

(13.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.