Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska gra „I, the Inquisitor” z kilkunastomilionowym budżetem

Nad „I, the Inquisitor” pracuje obecnie zespół liczący ok. 20 osób (fot. materiały prasowe)

Wrocławska firma The Dust poinformowała, że gra wideo oparta na serii powieści „Cykl inkwizytorski” pisarza fantasy Jacka Piekary będzie mieć tytuł „I, the Inquisitor”. Na jej produkcję i marketing firma zamierza przeznaczyć 14 mln zł.

Pod koniec marca tego roku The Dust podpisała umowę z Jackiem Piekarą na produkcję gier opartych na serii jego książek „Cykl inkwizytorski” o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie. Studio zakupiło prawa do wyprodukowania gry na urządzenia stacjonarne (komputery osobiste i konsole) oraz na urządzenia mobilne. W lipcu firma podpisała umowę inwestycyjną na sfinansowanie produkcji na kwotę 3 mln zł, wypłacane w transzach od lipca 2019 do stycznia 2022 roku.

W czwartek firma zaprezentowała logotyp i pierwsze grafiki z „I, the Inquisitor”. Według zapowiedzi gra trafi do sprzedaży za kilka lat, nie podano jednak dokładnej daty premiery.

Nad „I, the Inquisitor” pracuje obecnie zespół liczący ok. 20 osób. Firma planuje jego powiększenie do 50 osób. Budżet na produkcję gry wraz z marketingiem oszacowano na 14 mln zł. The Dust spodziewa się, że sprzedaż gry wyniesie 360 tys. egz., zapewniając ok. 47 mln zł przychodów.

The Dust zajmuje się produkcją gier na urządzenia mobilne w modelach advergaming (gry reklamowe na zlecenie) i F2P. Od kwietnia 2018 roku spółka jest notowana na rynku NewConnect.

(PD, 13.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.