Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Chmielecki ma zostać prezesem Radia Gdańsk

Obecny prezes Radia Gdańsk złożył rezygnację z dniem 15 września (fot. Pixabay.com)

Adam Chmielecki z miesięcznika "Magazyn Solidarność" jest jedynym kandydatem na prezesa Radia Gdańsk - dowiedział się "Presserwis". 

W czwartek wyborem nowego prezesa Radia Gdańsk zajmie się Rada Mediów Narodowych, w której większość mają posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Kierujący obecnie rozgłośnią Dariusz Wasielewski złożył rezygnację ze stanowiska z dniem 15 września. Od 1 września - w wyniku zmian w strukturze Radia Gdańsk - przestał być redaktorem naczelnym stacji.

Według naszych informacji Dariusz Wasielewski uchodził za osobę lojalną wobec PiS i mógł paść ofiarą podziałów w pomorskich strukturach partii. Od kiedy w czerwcu 2018 roku został prezesem Radia Gdańsk zdecydował o rozwiązaniu umów z czołowymi dziennikarzami stacji - Agnieszką Michajłow i Jackiem Naliwajkiem (formalnie rozstali się za porozumieniem stron). Na zeszłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni Wasielewski zdecydował o nieprzyznaniu nagrody Radia Gdańsk (od jego decyzji odciął się zespół rozgłośni).

Adam Chmielecki, który ma być prezesem Radia Gdańsk, związany jest z miesięcznikiem "Magazyn Solidarność". Zasiada również w radzie programowej Radia Gdańsk. Publikował m.in. w "Dzienniku Polskim", "Gazecie Polskiej", "Tygodniku do Rzeczy" i we "Wprost".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 12.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.