Dział: RADIO

Dodano: Listopad 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Radia Gdańsk chce zwolnić Agnieszkę Michajłow i Jacka Naliwajka

Agnieszka Michajłow przez ok. 18 lat prowadziła poranne rozmowy w Radiu Gdańsk, Jacek Naliwajek jest związany z rozgłośnią od 1994 roku (Starscream/ WikimediaCommons)

Prezes Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski chce zwolnić dwoje czołowych dziennikarzy rozgłośni: Agnieszkę Michajłow i Jacka Naliwajka – dowiedział się "Presserwis".

Działające w Radiu Gdańsk związki zawodowe otrzymały informację o zamiarze rozwiązania z nimi umów o pracę. Jak ustaliliśmy, prezes Wasielewski w pismach twierdzi, że przyczyną jest utrata zaufania: nielojalność wobec pracodawcy, podważanie wiarygodności zarządu, kontestowanie uzgodnień kolegium redakcyjnego (w przypadku Michajłow dodatkowo niewypełnianie poleceń). – Mieli własne zdanie. Nie byli klakierami tej ekipy – mówi jeden z dziennikarzy Radia Gdańsk.

"Z całym szacunkiem – nie zwykłem rozmawiać z kolegami za pośrednictwem mediów. Komentarza nie będzie" – odpisał na pytanie o powody zwolnienia dziennikarzy Dariusz Wasielewski.

Agnieszka Michajłow nie chce się na ten temat wypowiadać. Komentować sprawy nie chce również Jacek Naliwajek. – Na razie dowiedziałem się od związków zawodowych, że jest takie pismo. Nikt z zarządu ze mną nie rozmawiał. Wcześniej były sygnały, że politycznie nie odpowiadam – mówi Naliwajek.

W czwartek Michajłow prowadziła spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim, autorem książki "Polska może być lepsza".

Agnieszka Michajłow przez ok. 18 lat prowadziła poranne rozmowy w Radiu Gdańsk. Kilka miesięcy temu została kierownikiem redakcji reportażu i edukacji. Jest również zastępcą sekretarza programu.

Jacek Naliwajek jest związany z Radiem Gdańsk od 1994 roku. W latach 2006–2011 był wiceprezesem rozgłośni. Obecnie pełni funkcję sekretarza programu i prowadzi audycje.

(KOZ, 28.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„DGP”: PMPG Polskie Media i Agora chcą kupić Eurozet

Eurozet jest nadawcą m.in. Radia Zet (fot. materiały prasowe)

Nowym kandydatem do przejęcia Eurozetu jest spółka PMPG Polskie Media, wydawca „Wprost” i „Tygodnika do Rzeczy” - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gazeta podkreśla, że jeżeli obecny właściciel radia Czech Media Invest przyjmie ofertę PMPG Polskie Media, to zakup będzie finansowany kredytem w dużym państwowym banku. Dodano też, że transakcja byłaby mile widziana przez PiS, bo „wydawnictwo zawsze sprzyja rządzącym”. Przypomniano, że Człowiekiem Roku 2015 tygodnika „Wprost” został Jarosław Kaczyński, a dwa lata później premier Mateusz Morawiecki i zespół gospodarczych ministrów rządu.

Według informacji dziennika, właściciele Eurozetu na oferty czekają do piątku. Oprócz PMPG Polskie Media ofertę złożyła też Agora, a do tej pory nie zrobiła tego Fratria (wydawca m.in. tygodnika „Sieci”), która wcześniej była typowana na nowego właściciela Radia Zet i pozostałych stacji należących do spółki.

Przedstawiciele poszczególnych spółek nie potwierdzili ani nie zaprzeczyli doniesieniom „DGP”.

W najnowszym badaniu Ra­dio Track Kantar Millward Brown (sierpień-październik) Radio Zet było wiceliderem zestawienia, a jego udział w czasie słuchania wyniósł 12,3 proc.

(PAZ, 28.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.