Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd umorzył postępowanie przeciwko dziennikarce „DGP” z art. 212 kk

Karolina Baca-Pogorzelska przekazała na Twitterze informację o postanowieniu sądu (screen: Twitter.com/@BacaPogorzelska)

Sąd Okręgowy w Warszawie w poniedziałek podtrzymał postanowienie sądu rejonowego i umorzył postępowanie w sprawie zniesławienia z oskarżenia prywatnej spółki przeciwko dziennikarce „Dziennika Gazety Prawnej” (Infor Biznes) Karolinie Bacy-Pogorzelskiej.

Informację przekazała dziennikarka na Twitterze. W rozmowie z „Presserwisem” dodała, że czeka jeszcze na pisemne uzasadnienie. Postanowienie jest prawomocne. – Mam nadzieję, że na tym ta sprawa się zakończy – mówi Baca-Pogorzelska.

Dziennikarka nie chce zdradzać szczegółów, w tym tego, o którą spółkę chodzi. Zaznacza jedynie, że to firma prywatna, niezwiązana ze skarbem państwa. Według spółki Baca-Pogorzelska miała ją zniesławić w e-mailach z pytaniami wysyłanymi do jej kontrahentów w trakcie pracy nad tekstem. W tej samej sprawie równolegle toczy się postępowanie z powództwa cywilnego. – Nie odbyła się jeszcze pierwsza rozprawa, nie został nawet wyznaczony jej termin – mówi dziennikarka.

Karolina Baca-Pogorzelska zajmuje się tematyką górnictwa i energetyki. Z końcem listopada zakończy pracę w „DGP”, z którym związana jest od czerwca 2016 roku. Jak zapewnia, nie ma jeszcze sprecyzowanych dalszych planów zawodowych.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 10.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.