Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagrody Radia Zet im. Woyciechowskiego: 300 tys. zł dla dwóch Dziennikarzy Dekady

Zbigniew Jakubas był zainteresowany zakupem Eurozetu (fot. materiały prasowe)

W tym roku, oprócz dorocznej Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, rozgłośnia przyzna również nagrody specjalne dla Dziennikarzy Dekady. Ich fundatorem jest biznesmen Zbigniew Jakubas.

Nagrody otrzyma dwóch dziennikarzy, którzy - jak zapowiada Radio Zet - "w ramach swojej działalności w latach 2009-2019 stali się symbolem niezależnego i wolnego od nacisków dziennikarstwa, wykazywali się szczególnym profesjonalizmem i obiektywizmem, przestrzegali etyki zawodowej, a ich materiały cieszyły się uznaniem społecznym i miały istotny wkład w postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości".

Nagrody będą równorzędne, a każdy z laureatów, oprócz pozłacanej statuetki, otrzyma 150 tys. zł. Nominacje będą przyznawać członkowie kapituły i kolegia redakcyjne zaproszonych mediów informacyjno-publicystycznych. Głosowanie redakcyjne potrwa do 30 września.

Gala Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego odbędzie się w połowie listopada.

Zbigniew Jakubas podczas ubiegłorocznej gali zapowiedział dalsze jej wspieranie (Mennica Polska, której udziałowcem jest Jakubas, jest mecenasem nagrody). Zadeklarował wówczas ufundowanie dwóch specjalnych nagród po 150 tys. zł. Biznesmen swoją zapowiedź podtrzymał, mimo że nie kupił Eurozetu, którym był zainteresowany. Czech Media Invest sprzedał nadawcę Radia Zet Agorze (kupiła 40 proc. udziałów) i SFS Ventures (60 proc.). Agora zapłaciła 130,8 mln zł i ma opcję nabycia pozostałych udziałów w okresie od roku do trzech lat od zawarcia umowy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.