Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 14, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakubas nie kupił nadawcy Radia Zet, ale da 300 tys. zł na Nagrodę im. Woyciechowskiego

Zbigniew Jakubas nie kupił Radia Zet, ale nadal będzie wspierał jego nagrodę dziennikarską (fot. materiały prasowe)

Biznesmen Zbigniew Jakubas, mimo że nie kupił Eurozetu, podtrzymuje, że ufunduje specjalne wyróżnienie z okazji 15-lecia Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego.

Podczas ubiegłorocznej gali Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego Zbigniew Jakubas zapowiedział dalsze jej wspieranie (Mennica Polska, której udziałowcem jest Jakubas, jest mecenasem nagrody). Zadeklarował wówczas, że w 2019 roku z okazji 15-lecia Nagrody ufunduje po 150 tys. zł dla dwóch dziennikarzy 15-lecia.

Zbigniew Jakubas był zainteresowany zakupem Eurozetu od Czech Media Invest. Czesi sprzedali jednak nadawcę Radia Zet Agorze (kupiła 40 proc. udziałów) i SFS Ventures (60 proc.). Agora zapłaciła 130,8 mln zł i ma opcję nabycia pozostałych udziałów w okresie od roku do trzech lat od zawarcia umowy.

Zbigniew Jakubas podtrzymuje swoją deklarację o wsparciu Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. - Moja osobista nagroda w wysokości 300 tysięcy złotych będzie dla dziennikarza lub dziennikarzy, których wybierze kapituła - mówi Zbigniew Jakubas. - Kiedy w zeszłym roku zadeklarowałem jako osoba fizyczna, że taką nagrodę ufunduję w przyszłym roku, to nie miałem zielonego pojęcia, że w ogóle będę ubiegał się o Zetkę - zapewnia biznesmen. I dodaje: - Uważam, że trzeba oddać szacunek dziennikarzom, którzy walczą, jak mogą, żeby było sprawiedliwie, przejrzyście i uczciwie.

W marcu Zbigniew Jakubas powiedział PAP Biznes, że "gdyby Eurozet był na sprzedaż, to nie wykluczam swojego zainteresowania". W źródłach zbliżonych do Eurozetu słyszeliśmy wówczas, że wygrana PiS w jesiennych wyborach mogłaby oznaczać przyszłe kłopoty Agory w sfinalizowaniu transakcji kupna Eurozetu w całości.

(KOZ, 14.06.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.