Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Urząd Miejski w Gdańsku nie chce spotu "Gdańsk bez plastiku" w TVP

Urząd Miejski w Gdańsku chce, by TVP zaprzestała emisji spotu (screen Tvp.info)

Urząd Miejski w Gdańsku zarzuca Telewizji Polskiej, że pokazuje spot "Gdańsk bez plastiku" nielegalnie. Żąda zaprzestania emisji materiału, bo kampania jest zaplanowana dopiero na październik.

Serwis Tvp.info, który udostępnił 30-sekundowy spot Gdańska na swojej stronie, podał, że kosztował on ponad 42 tys. zł. Występują w nim była bokserka i posłanka PO Iwona Guzowska oraz aktorzy Dorota Kolak i Mirosław Baka.

Urząd Miejski w Gdańsku w wydanym w piątek komunikacie poinformował, że "miasto Gdańsk ma wyłączne prawa autorskie do spotu promującego zachowania proekologiczne", a jego emisja zgodnie z harmonogramem kampanii "Gdańsk bez plastiku" była zaplanowana na październik.

"Niedopuszczalna i prawem zabroniona jest bowiem sytuacja, w której miesiąc przed emisją filmu w kinie, ktoś nielegalnie wchodzi w posiadanie kopii i emituje go na ogólnodostępnej antenie telewizyjnej lub w internecie" - stwierdza rzecznik gdańskiego ratusza Daniel Stenzel i zapowiedział przystąpienie "do analizy drogi prawnej zarówno wobec publicznego nadawcy, ale także osoby, która udostępniła powyższe nagranie".

"Otóż Panie Rzeczniku, film był opublikowany na stronie jego producenta w dziale »Realizacje« ale....właśnie zniknął" - napisał na Twitterze Daniel Liszkiewicz, zastępca szefa publicystyki TVP Info. 

Biuro prasowe TVP przekazało nam, że informacje na temat kampanii "Gdańsk bez plastiku" dostępne były na stronie Urzędu Miejskiego w Gdańsku. "Spot został opublikowany na portalu Tvp.info tylko i wyłącznie w celach informacyjnych" - informuje TVP.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 09.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.