Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rzecznik dyscyplinarny sędziów chce zakazu publikacji na swój temat w "GW" i TVN

O grupie "Kasta" pisała m.in. "Gazeta Wyborcza" (fot. Agora)

Sędzia Przemysław Radzik chce, aby na czas procesów, które zamierza wytoczyć, sąd zakazał „Gazecie Wyborczej” i stacji TVN publikowania materiałów łączących go z aferą związaną ze zorganizowanym hejtem wobec sędziów. Wojciech Czuchnowski z „GW” zapewnia, że nadal będzie publikował teksty na ten temat.

Przemysław Radzik jest zastępcą rzecznika dyscyplinarnego sędziów. Wedle doniesień medialnych miał on być jednym z członków grupy „Kasta”, w której na komunikatorze WhatsApp wymieniano się pomysłami na oczernianie niektórych sędziów. „Gazeta Wyborcza” napisała w środę, że Radzik skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie dwa wnioski o zabezpieczenie obowiązujące na czas procesów, które Radzik zamierza wytoczyć „GW” i TVN.

Jak poinformowała „Presserwis” sekcja prasowa SO, w obu wnioskach znalazło się żądanie zakazu publikowania przez „GW” i TVN sugestii lub spekulacji dotyczących udziału sędziego Radzika w aferze. Ponadto Radzik domaga się też zamieszczenia przed wskazanymi przez niego materiałami internetowymi oświadczenia, że nie brał udziału w opisanych przez media działaniach. Sąd Okręgowy rozpozna wnioski, gdy wnioskodawca uzupełni braki formalne.

- Zajmujemy się rzetelnym dziennikarstwem. Będziemy zawsze informować Polaków o ważnych, istotnych społecznie wydarzeniach - mówi Marcin Barcz, dyrektor pionu komunikacji korporacyjnej i członek zarządu TVN Discovery Polska.

Wojciech Czuchnowski z „GW” w rozmowie z „Presserwisem” zapewnia, że bez względu na wezwania sędziego Radzika, jak tylko dotrze do nowych materiałów, to będzie je publikować. - To żądanie jest absurdalne. Sędzia Radzik powinien ograniczyć się do wydania oświadczenia, którego publikacji domaga się w tym wniosku, że nie miał nic wspólnego z tymi działaniami. Na pewno nie przestaniemy pisać o jego udziale w tej sprawie - twierdzi Czuchnowski.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 05.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.