Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Outriders zbiera na reportaż o pożarach lasów

Reportaż ma ukazać się w drugiej połowie października lub na początku listopada (fot. materiały prasowe)

Na Facebooku trwa zbiórka pieniędzy na multimedialny reportaż #BehindTheFires serwisu Outriders dotyczący przyczyn i skutków pożarów lasów w Amazonii i innych rejonach świata.

Zbiórka ma dwa progi celów. Pierwszy udało się osiągnąć w kilka godzin - zebranie 2 tys. zł pozwoli na research i przygotowanie reportażu w multimedialnej formie. Do środowego popołudnia na koncie zbiórki były blisko 4 tys. zł. Zebranie 5 tys. zł umożliwi stworzenie interaktywnej, aktualizowanej na żywo sekcji na stronie, która zgromadzi różne źródła informacyjne. Każda większa suma ma umożliwić opracowanie kolejnych reportaży na temat środowiska i kryzysu klimatycznego. W swoim budżecie redakcja ma przygotowane 5 tys. zł na materiał o pożarach.

- Chcemy stworzyć multimedialny reportaż i pomóc zrozumieć czytelnikom – merytorycznie i bez emocji – co dzieje się za kulisami pożarów oraz jak wygląda sytuacja m.in. w Amazonii. Mamy część środków, ale niewystarczająco, więc poprosiliśmy o wsparcie - mówi Jakub Górnicki, współtwórca serwisu.

Redakcja Outriders nie planuje wysyłania reporterów z Polski w rejony świata objęte pożarami. – Pracujemy z ekspertami, którzy od lat zajmują się Amazonią, są na miejscu i pochodzą z rejonów objętych pożarami. Nie wykorzystamy tych pieniędzy na bilety lotnicze, ale na pracę dziennikarzy – podkreśla Górnicki. Jak dodaje, reporterzy w Brazylii zaczną działać 12 września. Reportaż ma ukazać się w serwisie w drugiej połowie października lub na początku listopada.

Outriders to serwis poświęcony sprawom międzynarodowym, ale skupiony bardziej na zagadnieniach społecznych niż politycznych. Twórcy zebrali pieniądze na start w serwisie crowdfundingowym Wspieram.to (w sumie 83 tys. zł). Zespół Outriders otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 04.09.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.