Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odnaleziono ciało producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak w 2008 roku założył firmę producencką Watchout Productions (screen: Youtube.com/Onet News)

W czwartek z mazurskiego jeziora Kisajno wyłowiono ciało producenta filmowego i reklamowego Piotra Woźniaka-Staraka. Poszukiwania mężczyzny trwały od niedzieli. Miał 39 lat.

Policja w niedzielę w nocy przyjęła zgłoszenie o motorówce dryfującej bez załogi. Producenta przez kilka dni szukali m.in. policjanci, strażacy, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz WOPR.

W środę MSWiA poinformowało o wyłowieniu z jeziora Kisajno ciała producenta. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie oraz prokuratura potwierdziły jego tożsamość.

Piotr Woźniak-Starak kształcił się w Emmerson College w Bostonie, gdzie studiował reklamę i komunikację. W Nowym Jorku odbył staż w agencji McCann Worldwide. Do Polski wrócił w 2005 roku. W 2006 roku został asystentem kierownika produkcji przy realizacji filmu „Strajk” („Die Heldin von Danzig”) w reżyserii Volkera Schloendorffa, a także drugim asystentem reżysera Macieja Dejczera na planie serialu „Oficerowie”. Rok później został asystentem reżysera Andrzeja Wajdy przy filmie „Katyń”.

W 2008 roku Piotr Woźniak-Starak założył firmę Watchout Productions - studio zajmujące się realizacją reklam, produkcją filmową i prowadzeniem kampanii reklamowych. Razem z Krzysztofem Rakiem i Krzysztofem Terejem stworzył w firmie zespół kreatywny. Firma Watchout Productions wyprodukowała też takie filmy, jak „Big Love”, „Bogowie” i „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Prywatnie Piotr Woźniak-Starak był mężem Agnieszki Woźniak-Starak (wcześniej Szulim), prowadzącej w TVN programy "Ameryka Express" i "Na językach".

(PD, PAP, 22.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.