Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 21, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ipsos podczas wyborów kolejny raz przeprowadzi exit poll dla TVP, Polsatu i TVN

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się 13 października (fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu)

Firma Ipsos zrealizuje dla Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN badanie exit poll w dniu wyborów do parlamentu, które odbędą się 13 października.

Porozumienie największych nadawców zakłada współpracę z Ipsosem także przy przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Ipsos przeprowadził badanie exit poll dla TVP, Polsatu i TVN podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, ubiegłorocznych wyborów samorządowych, jak i w trakcie wyborów parlamentarnych w 2015 roku.

W przypadku badania exit poll w dniu wyborów do PE największymi różnicami między wynikami sondażu a oficjalnymi danymi PKW cechowały się rezultaty PiS oraz Konfederacji. Na PiS według exit poll zagłosowało 42,4 proc. wyborców, a potem okazało się, że było to o 3 pkt proc. więcej. Konfederacja miała uzyskać poparcie 6,1 proc. wyborców, a nie przekroczyła nawet pięcioprocentowego progu wyborczego.

(KOZ, 21.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.