Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Członkowie RMN i prezenterka Republiki wśród kandydatów PiS do parlamentu

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października (fot. System Informacyjny Sejmu)

W piątek Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło pełne listy wyborcze do Sejmu i  Senatu. Wśród kandydatów ugrupowania będącego liderem wyborczych sondaży są osoby związane z mediami.

Kandydatem do Senatu z listy PiS jest Cezary Jurkiewicz, były prezes, a obecnie członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej. Startuje z okręgu nr 42 w woj. mazowieckim. Jurkiewicz kieruje Klubem „Gazety Polskiej” na warszawskim Wawrze. Do Senatu z okręgu 17 w woj. mazowieckim kandydować będzie także Grzegorz Bierecki, obecny senator i przewodniczący rady nadzorczej spółki Fratria (wydawcy m.in. tygodnika „Sieci” i Wpolityce.pl).

Kandydatką do Sejmu z listy PiS z 24. miejsca w okręgu warszawskim jest aktorka i prezenterka Dominika Figurska. Już wcześniej startowała z powodzeniem do sejmiku województwa łódzkiego. Nie udało jej się zdobyć mandatu europosła w tegorocznych wyborach do PE. Figurska od 2016 współpracuje z Telewizją Republika, gdzie współprowadziła poranne pasmo „Polska na dzień dobry”. W 2017 roku była jedną z gospodyń programu „W tyle wizji” TVP Info. Prowadzi gale "Gazety Polskiej".

Do Sejmu kandydują także: obecna posłanka PiS i członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka (jedynka w Sieradzu), obecny poseł i szef RMN Krzysztof Czabański (drugi na liście w Toruniu), rzeczniczka partii i była dziennikarka m.in. „Gazety Polskiej” Anita Czerwińska (startuje z drugiego miejsca w drugim okręgu warszawskim) i jej zastępca Radosław Fogiel (drugie miejsce na liście w Radomiu) oraz rzecznik rządu Piotr Müller (trzeci w okręgu gdyńskim).

(PD, 19.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.