Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premiera ”Solid Gold” przesunięta. Filmu nie będzie w kinach przed wyborami

Jacek Bromski w piątek ws. przesunięcia premiery filmu spotkał się z prezesem TVP Jackiem Kurskim (screen: Youtube/Gdyńskie Centrum Filmowe)

Premiera filmu "Solid Gold", inspirowanego aferą Amber Gold, odbędzie się po wyborach parlamentarnych. Zdecydowało o tym piątkowe spotkanie Jacka Bromskiego z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

Film miał trafić do kin 11 października, a dwa dni później odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. - Premiera jest przesunięta - mówi reżyser "Solid Gold" Jacek Bromski, który chciał, by film nie pojawił się w kinach przed wyborami. W piątek spotkał się w tej sprawie z prezesem Telewizji Polskiej Jackiem Kurskim. TVP jest dystrybutorem "Solid Gold" i, razem z Akson Studio, współproducentem filmu. Bromski informuje, że w tym tygodniu "producent razem z dystrybutorem mają zbadać jakie filmy wchodzą do kina" i czy premiera będzie tuż po wyborach, czy "dwa, trzy tygodnie po".

Akson Studio w lipcu wystosowało do prezesa Jacka Kurskiego list, w którym producent oczekiwał wyjaśnień, czy TVP zamierza użyć filmu w jesiennej kampanii wyborczej.

W "Solid Gold" mają być nawiązania do tzw. afery Amber Gold, za którą obecnie rządzący obwiniają koalicję PO-PSL.

(KOZ, 12.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.