Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump oskarża Google o nielegalne działania przed wyborami

W serii tweetów Trump ostrzegł, że uważnie obserwuje działania Google (fot. Flickr, CC BY-SA 2.0)

Prezydent USA Donald Trump oskarżył Google o prowadzenie "bardzo nielegalnych" działań przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. Jak zaznacza agencja Reutera, Trump nie przedstawił żadnych dowodów na poparcie tych zarzutów.

Urzędujący prezydent już wcześniej twierdził, jakoby Google starał się udaremnić jego elekcję w 2016 roku, kierując się rzekomymi uprzedzeniami względem konserwatystów. We wtorkowej serii tweetów Trump ostrzegł, że "bardzo uważnie" obserwuje działania Google przed przyszłoroczną kampanią wyborczą.

Rzecznik Google, odnosząc się do tweetów Trumpa, zapewnił, że firma dokłada wszelkich starań, by w swojej działalności nie kierować się względami politycznymi. "Zniekształcanie wyników w celach politycznych zaszkodziłoby naszej działalności i byłoby sprzeczne z misją dostarczania najbardziej pomocnych treści wszystkim naszym użytkownikom" - podkreślił rzecznik Google.

(PAP, AMS, 07.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.