Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mikołaj Kunica zostanie redaktorem naczelnym Business Insider Polska

Mikołaj Kunica ma ponad 20-letnie doświadczenie pracy w mediach (fot. materiały prasowe)

Mikołaj Kunica od lutego 2020 roku będzie redaktorem naczelnym Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska). Będzie odpowiedzialny za pracę redakcji oraz politykę wydawniczą serwisu. 

Kunica zastąpi Łukasza Grassa, który zrezygnował ze stanowiska w marcu tego roku. Jego obowiązki tymczasowo przejął wicenaczelny serwisu Piotr Pilewski.

Mikołaj Kunica przechodzi do Business Insider Polska z Wirtualnej Polski, gdzie od września 2018 r. kierował redakcją Money.pl oraz był dyrektorem zarządzającym obszaru biznes i finanse. Kunica we wtorek złożył wypowiedzenie.

Ale już pod koniec lipca WP Media zmieniła strukturę, Rafał Warecki objął stanowisko dyrektora zarządzającego obszaru biznes i finanse Wirtualnej Polski, a Sebastian Ogórek został redaktorem naczelnym serwisów Money.pl i WP Finanse. Kunica otrzymał propozycję objęcia funkcji dyrektora programowego obszaru biznes i finanse. Ostatecznie jej nie przyjął i odszedł z firmy.

Mikołaj Kunica ma ponad 20-letnie doświadczenie pracy w mediach – w przeszłości był reporterem m.in. "Wiadomości" TVP 1, "Faktów" TVN i sekcji polskiej BBC. Współtworzył kanał TVN CNBC, przez ponad 6 lat był gospodarzem autorskich programów "Dzień na rynkach" oraz "Rynki dnia". Pracował też jako dyrektor ds. komunikacji w Polskich Inwestycjach Rozwojowych (obecnie Polski Fundusz Rozwoju) oraz w Grupie Ergo Hestia.

Według danych Gemius/PBI, w czerwcu serwis Businessinsider.com.pl odwiedziło 4,54 mln internautów.

(PD, SK, 07.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.