Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gdańsk domaga się sprostowania i 100 tys. zł na WOŚP od TVP

W materiale "Wiadomości" poinformowano, że po Gdańsku jeździ tramwaj z napisem "Danzig"(screen Twitter.com/Wiadomości TVP)

Urząd Miejski w Gdańsku domaga się od Telewizji Polskiej sprostowania i wpłacenia 100 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy za materiał w "Wiadomościach" TVP 1, który zdaniem urzędników narusza dobre imię miasta.

Chodzi o materiał Konrada Węża wyemitowany 24 lipca w "Wiadomościach". Podano w nim m.in., że "nie brak opinii, że władze Gdańska otwarcie gloryfikują nazistowską kartę w historii Gdańska" czy "przypisują Polakom współodpowiedzialność za wybuch drugiej wojny światowej".

Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku, poinformował, że prawnicy reprezentujący gdański samorząd wysłali do dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego przedprocesowe wezwanie do sprostowania. Miasto żąda przeprosin opublikowanych w pierwszej minucie trwania programu i wpłacenia, w ciągu siedmiu dni od wezwania, 100 tys. zł na WOŚP.

"Tezy przedstawione przez »Wiadomości« Telewizji Polskiej są w stopniu oczywistym zniesławiające i naruszają dobre imię Miasta Gdańska. Sugerowanie, że władze Gdańska w swojej polityce historycznej odwołują się do jednej z najbardziej zbrodniczych ideologii w historii ludzkości jest jednym z najcięższych zarzutów, które można postawić w debacie publicznej" - napisał Daniel Stenzel w przesłanym nam oświadczeniu.

Telewizja Polska nie odniosła się na razie do sprawy. "Do Telewizji Polskiej nie wpłynęło dotychczas żadne oficjalne pismo w tej sprawie" - informuje biuro prasowe TVP.

(KOZ, 02.08.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.