Dział: PRASA

Dodano: Lipiec 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paula Skalnicka-Kirpsza naczelną poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej"

Paula Skalnicka-Kirpsza naczelną szczecińskiej "Gazety Wyborczej" jest od 2012 roku (fot. materiały prasowe)

Paula Skalnicka-Kirpsza 1 września zastąpi Marcina Wesołka na stanowisku redaktora naczelnego poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej" (Agora). Do tej pory kierowała szczecińskim wydaniem "GW".

Nowy szef redakcji „Gazety Wyborczej Szczecin” zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Skalnicka-Kirpsza zajmie miejsce Wesołka, który od 1 września będzie kierownikiem działu sportowego "GW". Dotychczas szefem sportu był Radosław Leniarski, który pozostanie w redakcji.

"Paula Skalnicka-Kirpsza to doświadczona redaktor naczelna. Świetnie czuje puls miasta, jest wrażliwa na sprawy społeczne, a do tego skuteczna w działaniu. Prowadzona przez nią redakcja w Szczecinie miała znakomite wyniki w sieci, zwłaszcza jeśli chodzi o zdobywanie prenumeratorów cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w Poznaniu" - podkreśla, cytowany w komunikacie, Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej".

Skalnicka-Kirpsza naczelną szczecińskiej "Wyborczej" jest od 2012 roku, od 2005 była jej wicenaczelną, a wcześniej sekretarzem redakcji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 26.07.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.